Челси и Уулвърхемптън играят при резултат 1:0 в мач от 18-ия кръг

...

НА ЖИВО: Уулвърхемптън - Челси 2:0

Челси и Уулвърхемптън играят при резултат 1:0  в мач от 18-ия кръг във Висшата лига. Срещата може да наблюдавате по DIEMA SPORT 2 , а на Gong.bg също ще отразим забавните моменти.

Марио Лемина даде задатък на Уулвс при започване на втората част.

Първата добра опция се откри пред гостите. Рахим Стърлинг пусна пас в кулоар към Николас Джаксън. Нападателят се измъкна от отбраната, само че Жозе Са излезе и улови топката.

След 20 минути игра още веднъж футболистите на Челси заплашиха противниковата врата. " Сините " развиха чудесна контраофанзива, която мина през Мало Густо и Конър Галахър, с цел да стигне до Стърлинг. Той още веднъж видя Джаксън и центрира на втора греда. Ситуацията беше доста добра, само че сенегалецът не съумя да си спре топката.

Осем минути по-късно отново Стърлинг беше забъркан в рискова обстановка. Крилото си завоюва нарушаване на границата на наказателнот поле и самичък извърши свободния удар. Шутът му обаче прелетя над напречната греда.

В ответната офанзива Уулвс получиха сходно статично състояние. Пабло Срабия завъртя топката, само че нацели стената.

Няколко минути по-късно Рахим Стърлинг лиши топката от Жоао Гомеш и излезе самичък против вратаря дружно с Николас Джаксън и Коул Палмър. Стърлинг обаче реши да приключва самичък и стреля право в Жозе Са.

В заключителните минути Хи-Чан Хуан получи опция да стреля, само че изпрати топката в навън

До края на полувремето не се стигна до нови рискове.

Втората част стартира с груба неправилност на Тиаго Силва. Хи-Чан Хуан съумя да отнеме топката, която стигна до Жоао Гомеш. Португалецът шутира, а след рикошет изстрелът се докосна до страничната греда и излезе. При повторенията се видя, че Дисаси е блокирал удара с ръка, само че съдията не отсъди дузпа.

Натискът на " вълците " продължи и това даде резултат в 51-та минута. Пабло Сарабия центрира от ъглов удар, а Марио Лемина засече с глава и не остави шансове на вратаря - 1:0.

В 65-та минута Челси опита да отговори. Кристофър Нкунку откри Рахим Стърлинг. Той още веднъж опитва да вкара, само че Крейг Доусън направи страховит шпагат, с цел да резервира вратат на своя отбор. При намесата обаче централният защитник се удари във вратря и се контузи. Наложи се и да бъде сменен.

Последваха минути, в които домакините се прибраха надълбоко, а момчетата на Почетино започнаха да владеят топката и да търсят изравнителен гол.

LIVE Уулвърхемптън - Челси 1:0

1:0 Марио Лемина 51'

Състави:

Уулвс: 1. Са, 23. Килман (К), 15. Доусън, 24. Гомеш, 22. Семедо, 5. Лемина, 8. Ж. Гомеш, 3. Айт Нури, 11. Хуан, 21. Сарабиа, 12. Куня

Треньор: Гари О'Нийл